Gotska arhitektura in kiparstvo: evropska umetnost poznega srednjega veka I, 3. izdaja

Avtor: Tine Germ
Prenovljen učbenik je pripravljen po sodobnih načelih obravnave študijske vsebine, ki klasični način kronološkega pregleda razvoja zahodnoevropske gotske arhitekture in kiparstva združuje s tematskim pristopom. V kratkih uvodnih poglavjih so orisana temeljna vsebinska izhodišča: geneza sloga, časovni okvir in regionalna pogojenost, najpomembnejše arhitekturne oziroma kiparske naloge, položaj umetnika, stavbarske in kiparske delavnice, bistveni ikonografski poudarki itd. Zgodovinski pregled je zastavljen kot predstavitev ključnih spomenikov, njihovih značilnosti, pomena za razvoj sloga z opozorilom na časovno in regionalno pogojene specifike ter ikonografske vidike. Izbor sledi široko sprejetemu kanonu z razvojnega vidika bistvenih umetniških del, ki omogočajo dovolj celovit vpogled v umetnost poznega srednjega veka in razumevanje dejavnikov, ki so jo oblikovali. Pomembna prednost prenovljene izdaje je kvalitetno slikovno gradivo, ki kot vizualno dopolnilo besedilu prispeva k boljšemu razumevanju snovi.

Leto izida: 2022

Zbirka: Učbeniki FF

07. 06. - 08. 06. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

3. mednarodna konferenca doktorskih študentov na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

05. 06. 2024

Okrogla miza: Kam gre naša šola?

04. 06. - 04. 07. 2024

Razstava: RARARA umetnice Tinkare Nemec Herkess

03. 06. 2024

Semantične in pragmatične lastnosti turškega diskurzivnega členka hani