Ekosistemska družbena ureditev. 1. zvezek: Podstati in gradniki ekosistemske družbene ureditve

Avtor: Dušan Plut
Ekohumanistične vrednote državljank in državljanov so nezamenljiva etična srčika, podstat in predpogoj, ključni dejavnik želene ekosistemske družbene ureditve, katere udejanjanje naj bi omogočilo bolj srečno, zadovoljno, dobro in varno življenje ljudi, medgeneracijsko solidaren in medvrstno odgovoren, sočuten človekov osebni in družbeni napredek. Pisec kot civilizacijski alternativi po prehodnem obdobju (ekosocialni tržni kapitalizem oziroma model ekosocialne blaginje) predlaga dve možni obliki oziroma inačici (oziroma dve zgodovinski fazi) nove ekosistemske družbene ureditve: ekosolidarizem in demokratični ekosocializem.

Leto izida: 2022

Tip vezave: Trda vezava

Zbirka: GeograFF, Historia

30. 05. 2024