Bertrand Russell’s visit to China: Selected texts on the centenary of intercultural dialogues in logic and epistemology (1920-2020)

Urednik: Jan Vrhovski, Jana S. Rošker
Antologija Obisk Bertranda Russlla na Kitajskem: zbrana besedila ob stoletnici medkulturnih dialogov o logiki in epistemologiji, izdana ob stoletnici Russllovega obiska na Kitajskem (1920-1921), nudi osredotočeno pripoved o recepciji Bertranda Russlla in njegove misli na Kitajskem. Izbor besedil se osredotoča na zgodnji sprejem Russlla kot osebe, filozofa in znanstvenika v kitajskih intelektualnih krogih. Retrospektivno antologijo, ki se posveča sprejemanju Russllove misli na Kitajskem, sestavljajo tako prevodi člankov in esejev, ki so nastali pod peresi kitajskih učenjakov in drugih javnih osebnosti za časa njegovega obiska, kot tudi nekaj sodobnih študij, ki proučujejo sprejem in širjenje Russllovih idej na Kitajskem.

Leto izida: 2021

Zbirka: Studia Humanitatis Asiatica

30. 05. 2024
Oddelek za romanske jezike in književnosti, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani