Zimsko glasbeno razkošje v prestolnici

Vljudno vabljeni, da se med 18. in 23. februarjem 2024 pridružite na 7. Zimskem festivalu, ki bo s šestimi koncerti v Cankarjevem domu in Slovenski filharmoniji v družbi prvovrstnih umetnikov navdušil ljubitelje klasične glasbe.

7. Zimski festival bo 18. februarja v Cankarjevem domu otvoril zmagovalec 1. Mednarodnega klavirskega tekmovanja Festivala Ljubljana Kai-Min Chang. Simfonični orkester RTV Slovenija, zbore ter izvrstne soliste bo vodil maestro Yan Pascal Tortelier. Naslednji večer, 19. februarja, se v Ljubljano vrača Roberto Abbado, ki bo dirigiral Orkestru Slovenske filharmonije, Komornemu zboru Megaron ter mednarodno priznanim solistom na večeru religioznih in azijskih zgodb.

Sledili bodo trije koncerti v Slovenski filharmoniji. Recital pianistke Olge Kern bo na sporedu 20. februarja. Dan kasneje, 21. februarja, se bosta Ensemble Dissonance na odru pridružila trobentač Vicente Campos in pevka Lidia Rodriguez pod vodstvom Miguela Á. Navarre.

Naslednji večer, 22. februarja, pa bomo prisluhnili violinskemu virtuozu Maksimu Vengerovu in pianistu Vagu Papianu.

Festival bomo 23. februarja zaokrožili v Slovenski filharmoniji z nastopom Slovenskega mladinskega orkestra ter izjemnega mladega slovenskega violinista Roka Zaletela Černoša pod taktirko Žive Ploj Peršuh.

Študentom Filozofske fakultete podarjamo 10 vstopnic za obisk otvoritve 7. Zimskega festivala ali  koncerta 19. februarja. Prijave sprejemamo na kristina.zajcbozic@ff.uni-lj.si do 22. decembra oziroma do zapolnitve mest.

Vsak študent se lahko prijavi za največ eno vstopnico.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (29. 3. - 3. 5.)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za arheologijo, 29.4.-3.5.

Oddelek za klasično filologijo

Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu