Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Vabilo k sodelovanju na Jezikoslovnem dnevu, konferenci študentov Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

Dragi študentke in študentje Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje!

Na Oddelku za primerjalno in splošno jezikoslovje v torek, 16. maja 2023, organiziramo Jezikoslovni dan. Gre za študentsko konferenco, na kateri boste imeli študentje Oddelka možnost predstaviti svoje seminarske naloge, magistrska in diplomska dela, strokovne članke, rezultate svojega dosedanjega raziskovanja ali pa načrte za raziskovanje v prihodnosti. Dogodek bo potekal v Modri sobi na Filozofski fakulteti UL.

Ker je študij primerjalnega in splošnega jezikoslovja naravnan raziskovalno in bomo kot jezikoslovci morali svoje raziskovanje predstavljati na konferencah, simpozijih in podobnih strokovnih dogodkih, jemljite Jezikoslovni dan kot izvrstno izhodišče za začetek svojega znanstvenega in jezikoslovnega udejstvovanja.

Če želite predstavljati, povzetek svoje predstavitve v Wordovi datoteki najkasneje do četrtka, 27. aprila, pošljite na e-naslov: jezikoslovnidan@gmail.com. Besedilo povzetka (z vključenimi referencami) naj ne presega A4-strani, pisava naj bo Times New Roman (velikost 11), robovi običajni (2,5 cm), razmik med vrsticami 1,15.

Natančnejše informacije o poteku dogodka še sledijo.

Dogodek je v prvi vrsti namenjen študentom, zato je strah, da bodo vaše predstavitve premalo izčrpne ali strokovne, odveč. Dobrodošle so vse jezikoslovne teme.

Lepo vas pozdravljamo in se veselimo odzivov.

Petra Bolta, Klara Eva Drašković, Matija Kristan, Ema Štarkl

Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Urnik knjižnice/ tajništva oddelka med 2. 4. in 5. 4. 2024

Najava razpisa za delovno mesto asistenta na Oddelku