Štipendije Nemške zvezne fundacije za okolje

Štipendijski program Nemške zvezne fundacije za okolje univerzitetnim diplomantom omogoča pridobitev dodatne strokovne usposabljenosti za reševanje nalog varstva okolja in ohranjanja narave v njihovih matičnih državah.

Štipendijski program traja od šest do dvanajst mesecev in vključuje večtedenski intenzivni tečaj nemščine. Inštitucije, ki gostijo udeležence, so univerze, raziskovalni inštituti, podjetja in društva v Nemčiji. Najboljši štipendisti se lahko potem prijavijo tudi na 6 mesečni financirani projekt izveden v Sloveniji.

Prijavijo se lahko magistranti s katerekoli fakultete. Prijave potekajo vsako leto, in sicer 5. septembra in 5. marca.

Več informacij je na voljo na spletni strani:

Boštjan Rogelj

Zaprtje tajništva

Objavljen razpis ERC Advanced Grant 2022

Znanstvenoraziskovalni inštitut

Javni razpis za sofinanciranje znanstvenoraziskovalnega sodelovanja med Republiko Slovenijo in Francosko republiko v okviru Programa PROTEUS v letih 2023 in 2024

Znanstvenoraziskovalni inštitut

Obzorje Evropa: raziskave in inovacije na področju kulturne dediščine ter kulturnih in ustvarjalnih panog za leto 2022

Obvestilo o odprtih razpisih Razvojnega sklada UL v letu 2022

Možnost opravljanja delovne prakse v okviru Dežele kozolcev

Znanstvenoraziskovalni inštitut

Razpis za udeležbo na poletni šoli v organizaciji Skupnega raziskovalnega središča (JRC) in iniciative SciArt (Ispra, Italija)