Oddelek za sociologijo

Razstava Zaslužni profesor dr. Marjan Britovšek (23. 8. 1923 – 8. 12. 2008)

Knjižnica Oddelka za sociologijo Filozofske fakultete vabi v Tednu Univerze na razstavo Zaslužni profesor dr. Marjan Britovšek (23. 8. 1923 – 8. 12. 2008)Razstava bo na ogled v četrtem nadstropju Filozofske fakultete (levo krilo) od 30. novembra do 31. decembra 2023

Razstava ob stoletnici avtorjevega rojstva prinaša izbor del red. prof. dr. Marjana Britovška, historičnega sociologa in zgodovinarja, čigar področja delovanja so segala od problemskih vprašanj slovenske agrarne in socialne zgodovine, študij o revoluciji 1848 v Avstriji ali zgodovine modernega evropskega delavskega gibanja do raziskovanja stalinizma v Sovjetski zvezi.  Naziv zaslužnega profesorja Univerze v Ljubljani je prejel leta 1994, njegov publicistični opus pa obsega zavidljivih 17 monografij in okoli 160 razprav, objavljenih doma in v tujini.

Zaradi omejenega prostora so razstavljena le izbrana dela, ki jih hranimo v oddelčni knjižnici.

Vljudno vabljeni!

Mojca Žaberl

Oddelek za sociologijo

Alumni FF - vabilo