Znanstvenoraziskovalni inštitut

Posvet »Dobre prakse integritete in enakosti spolov v raziskovanju: primeri iz Avstrije« (24. 5. 2023)

Vabljeni na posvet Dobre prakse integritete in enakosti spolov v raziskovanju: primeri iz Avstrije, ki bo v sredo, 24. 5. 2023, v Atriju ZRC, Novi trg 2, v Ljubljani.

Na posvetu bodo predstavniki Avstrijske agencije za raziskovalno integriteto (ÖAWI), Avstrijske akademije znanosti (ÖAW) in Univerze v Gradcu predstavili politike in prakse v zvezi z raziskovalno integriteto in enakostjo spolov na njihovih inštitucijah in v avstrijskem raziskovalnem prostoru. Predstavljene bodo tudi prakse vključevanja dimenzije spola v financiranje raziskav pri Avstrijskem znanstvenem skladu (FWF). Dogodek se organizira v okviru CRP projekta Etika, integriteta in enakost spolov v raziskovalnem prostoru Slovenije: med politikami in njihovo implementacijo, ki ga izvaja na ZRC SAZU, financirata pa ga Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije in Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije.

10:00 – 10:10 Uvodni nagovor
10:10 – 11:10 Skrb za raziskovalno integriteto na nacionalni ravni: Teodora Konach, Avstrijska agencija za raziskovalno integriteto
11:10 – 11:25 odmor za kavo
11:25 – 12:25 Skrb za enakost spolov na akademiji znanosti: Stefan Mühlbachler, Avstrijska akademija znanosti
12:25 – 12:40 odmor za kavo
12:40 – 13:40 Sistemska obravnava enakosti spolov na univerzi: Christoph Glatz, Koordinacijski center za enake možnosti in študije spola Univerze v Gradcu
13:40 – 14:40 Vnašanje dimenzije spola v financiranje raziskav, predstavitev praks FWF – Avstrijskega znanstvenega sklada: Jovana Mihajlović Trbovc, ZRC SAZU
Program dogodka, ki bo potekal v angleškem jeziku, je dostopen na spletni strani organizatorja

Oddelek za psihologijo

Uradne ure strokovne službe oddelka za psihologijo

Oddelek za slovenistiko

Razpis za zaposlitev učiteljice/učitelja slovenščine na OŠ Vide Pregarc (Ljubljana Moste)

Join RWS Campus Online 2024!

Uradne ure tajništva Odd. za prev. (22. 4. – 26. 4. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Sodelovanje na kolokviju (Gradec-Ljubljana-Zagreb)