Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo podpira študentsko zasedbo FDV

Študentje in študentke različnih fakultet Univerze v Ljubljani so v sredo, 8.5., ob 13:30 zasedli prostore Fakultete za družbene vede (FDV) v Ljubljani. Namen zasedbe je izkazati solidarnost s prebivalci ter prebivalkami Palestine, kjer izraelska država izvaja genocid. Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo podpira zasedbo FDV, prav tako pa se strinja z zahtevami študentov in študentk, ki od FDV in Univerze v Ljubljani pričakujejo jasno opredelitev glede dogodkov v Palestini.

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete izraža solidarnost tako s študenti in študentkami, ki so zasedli FDV, kot tudi z vsemi gibanji, ki opozarjajo na genocidna dejanja Izraela. Ostro obsojamo že predolgo trajajočo okupacijo palestinskega ozemlja in agresijo nad tamkajšnjim prebivalstvom. Podpiramo tudi vsa mednarodna prizadevanja za priznanje Palestine in pozivamo Republiko Slovenijo, da stori isto, in obsodi Izrael vojnih zločinov.

foto: Lista demokratičnega študentsva

Oddelek za psihologijo

Sprememba GU Renata Marčič

Oddelek za pedagogiko in andragogiko