AGRFT - Mednarodni znanstveni simpozij Film, radio in televizija med pandemijo - vabilo k oddaji referatov

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo UL v drugi polovici septembra 2022 organizira mednarodni znanstveni simpozij z naslovom Film, radio in televizija med pandemijo in vabi k oddaji predlogov referatov.

Mednarodni simpozij bo pod drobnogled postavil vpliv pandemije na medije, ki so jih v 21. stoletju že precej zasenčili novi mediji, globalna zdravstvena kriza pa je te karte znova premešala. Kinodvorane so za dalj časa zaprle svoja vrata, filmi pa so prek pretočnih platform zapolnili čas, ki smo ga preživljali v karanteni. Televizija in radio sta stopila v ospredje s svojo ažurnostjo in v nekaterih segmentih populacije še vedno precej večjo dostopnostjo od spletnih medijev, kar jima je povrnilo družbeno vlogo, kakršne že dolgo nista imela.

Raziskovalce in ustvarjalce vabimo, da nam pošljete predloge referatov – rok zanje je 25. maj 2022. Podrobnejše informacije o temah, načinu oddaje referatov ter rokih so dostopne na spletni strani simpozija

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - zaprta 4. 7. in 5. 7.

Strokovna služba oddelka 4.7.

Sprememba GU Simon Kušar

Toporišičevo priznanje