V podporo Radiu Študent

Na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani z velikim začudenjem spremljamo dogajanja v zvezi z Radiem Študent. Ob nedavnem praznovanju petdesete obletnice radia smo lahko z navdušenjem spremljali njegove izjemne dosežke v tem družbenem prostoru, h katerim so pomembno prispevali tudi študentke in študenti Filozofske fakultete UL.

Radio Študent je s svojim kredibilnim programom, kritičnim pristopom in odprtostjo ter medijsko inovativnostjo, podobno kot Univerza v Ljubljani, ustanova posebnega družbenega pomena. Danes je njegov obstoj prvič v zgodovini zares ogrožen.

Menimo, da mora ostati javni medij študentk in študentov naše univerze ter širše kritične javnosti kot take, zato pozivamo Študentko organizacijo Univerze v Ljubljani, da zagotovi ustrezna finančna sredstva za obstoj in nadaljnje delovanje tega neodvisnega medija študentk in študentov naše univerze.

prof. dr. Roman Kuhar, dekan UL FF

Intervju s prof. dr. Mladenom Dolarjem

Prof. dr. Mladen Dolar

Predavanje: Trideset let samostojnosti Slovenije