Srečanje s predstavniki ukrajinskega Državnega komisariata za varstvo jezika in Veleposlaništva Ukrajine

Utrinek s srečanja

12. 10. 2023 so Filozofsko fakulteto obiskali ukrajinski državni komisar za varstvo jezika dr. Taras Kremin, njegov sodelavec g. Levčuk Sergij Andrijovič in prva sekretarka Veleposlaništva Ukrajine v Ljubljani ga. Natalia Markevič Pritsa. Z dekanjo prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar, prodekanom za dodiplomski in magistrski študij in informacijski sistem prof. dr. Matejem Hriberškom in predstavniki Oddelka za slavistiko Filozofske fakultete so se pogovarjali o prizadevanjih za uvedbo lektorata ukrajinščine na naši fakulteti in predstavili delovanje komisariata.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja