Sprejem za tuje študentke in študente na izmenjavi

Utrinek s srečanja s študentkami in študenti na izmenjavi

Na Filozofski fakulteti bomo v letnem semestru gostili preko 120 študentk in študentov, ki so prišli na izmenjavo. Zanje smo 15. 2. 2024 pripravili informativno srečanje Welcome Day. Študentke in študente je pozdravila prodekanja izr. prof. dr. Irena Samide, predstavili smo jim fakulteto ter jih seznanili s storitvami, povezanimi s študentskim življenjem v Ljubljani, študijskim procesom in dejavnostmi, ki bodo tekom leta zanje organizirane. Na dogodku so sodelovali tudi tutorke in tutorji za tuje študentke in študente, ki se jim za vso pomoč zahvaljujemo. Vsem študentkam in študentom želimo uspešno izmenjavo ter dober začetek študijskega leta.

Predstavitev knjige (Internatite. Neslišani glas iz fašističnih taborišč (1940–43) v Trstu in Ljubljani

Predstavitev v Ljubljani (foto: U. S.)

Gostovanje prodekanje Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju

Prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi je gostovala na Oddelku za zgodovino.