RetroFest

Omizje Rapalska meja, foto: B. Flajšman

Od 17. do 19. oktobra 2023 je v prostorih Mestnega muzeja Ljubljana in Muzeja novejše in sodobne zgodovine Slovenije potekal RetroFest. Na dogodku je bil predvajan film Moč in nemoč spomenikov. Predstavljene so bile štiri knjige, kjer so v pogovoru sodelovali avtorji in poznavalci problematike. Organiziranih je bilo več panelov o rapalski meji, namišljenih in resničnih mejah, zgodovini in filmu in zgodovinopisju in javnosti.

Program je dostopen tu. Posnetki okroglih miz in predstavitev knjig so dostopni tu

Predstavitev knjige (Internatite. Neslišani glas iz fašističnih taborišč (1940–43) v Trstu in Ljubljani

Predstavitev v Ljubljani (foto: U. S.)

Gostovanje prodekanje Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju

Prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi je gostovala na Oddelku za zgodovino.