Prva številka nove oddelčne serije Documenta Archaeologica

Izšla je prva številka nove oddelčne serije Documenta Archaeologica, posvečena predstavitvi rezultatov arheoloških raziskav grajskega kompleksa Jeterbenk nad Žlebami pri Medvodah v letih 2006–2007 in 2018–2021. Vabljeni k ogledu in branju!

Documenta Archaeologica je znanstvena knjižna zbirka Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete , ki združuje seriji Monographiae in Dissertationes. V seriji Monographiae bodo objavljali izvirna monografska dela in zborniki z različnih področij arheologije, v seriji Dissertationes pa odmevnejša doktorska dela študentov na Oddelku za arheologijo.

Predstavitev knjige (Internatite. Neslišani glas iz fašističnih taborišč (1940–43) v Trstu in Ljubljani

Predstavitev v Ljubljani (foto: U. S.)

Gostovanje prodekanje Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju

Prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi je gostovala na Oddelku za zgodovino.