Projektna skupina SKLA Erasmus+ v Novem Sadu

Udeleženke in udeleženci srečanja

V tednu med 16. in 20. oktobrom 2023 so kolegi z Oddelka za slavistiko in s Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik Filozofske fakultete, ki sodelujejo pri projektu SKLA Erasmus+, gostovali na Univerzi v Novem Sadu.

Na delovnem srečanju pri projektu Inovacija in optimizacija orodij za poučevanje slovaščine izven Slovaške so sodelovali s prispevki in na terenskem delu z učitelji slovaške skupnosti v Vojvodini. Naslednje srečanje bo aprila 2024 na Filozofski fakulteti v Ljubljani.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja