Prof. dr. Matevž Kos prejemnik nagrade Nede Pagon

Prof. dr. Matevž Kos (foto: Nik Erik Neubauer)

Prof. dr. Matevž Kos z Oddelka za primerjalno književnost in literarno teorijo Filozofske fakultete  je prejemnik nagrade Nede Pagon za uredniški opus. Podelitev nagrad bo na 39. Slovenskem knjižnem sejmu. Iskrene čestitke!

Več (prispevek na rtvslo.si)

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja