Prestižna nagrada Bertrand Russell Society Book Award za knjigo Bertrand Russell’s visit to China

Naslovnica nagrajene knjige

Knjiga Bertrand Russell’s visit to China, ki sta jo uredila doc. dr. Jan Vrhovski in prof. dr. Jana S. Rošker ter je izšla pri Založbi Filozofske fakultete, je prejela prestižno nagrado Bertrand Russell Society Book Award, ki jo podeljuje mednarodno Društvo Bertrand Russell Society. V društvu vsako leto preučijo in pretehtajo izdane knjige in ocenijo, ali si katera od nedavno objavljenih knjig o Russellovih študijah zasluži posebno priznanje društva. Nagrade ne podeljujejo vsako leto, temveč le tedaj, ko ocenijo, da je katera knjiga vredna te nagrade. Poleg knjižnih nagrad podeljujejo nagrade tudi posameznikom. V zadnjih letih so jo prejeli denimo Noam Chomsky, Richard Dawkins, Dr. Anthony Fauci idr.

Iskrene čestitke!

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani