Posebna knjižnična zbirka Andraža Marjana Žvaba

Andraž Marjan Žvab

Knjižnica Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete je obogatena s posebno knjižnično zbirko Andraža Marjana Žvaba, ki predstavlja neprecenljiv nabor temeljnih in redkih del z naslednjih področij: alkimija, čarovništvo, ezoterizem, filozofija (antična gnoza), joga, kulturna antropologija, magija, mistika, okultizem in okultne vede, prostozidarstvo, religija (budizem, krščanstvo), staroselske skupnosti in teologija.

Zbirka obsega 554 knjig, najdete jo v sistemu COBISS.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja