Obisk veleposlanika Republike Čile

V ponedeljek, 21. 2. 2023, so Filozofsko fakulteto obiskali novoimenovani veleposlanik Republike Čile, pristojen za Slovenijo, Nj. Eks. g. Rodrigo Olsen, prvi sekretar g. Renato Gómez in častni konzul Republike Čile v Sloveniji g. Matjaž Medvedšek. Delegacijo je sprejela dekanja, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, spremljale pa so jo predstavnice kateder za španski jezik, književnosti in didaktike Oddelka za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete. Poleg konkretnih kulturno-umetniških in akademskih projektov na področju filma, literature in akademskega sodelovanja, si čilska delegacija želi, da skupaj na Filozofski fakulteti organiziramo dogodek, posvečen obeležitvi petdesete obletnice vojaškega udara v Čilu leta 1973 kot ohranjanje spomina, da se kaj takega nikoli več ne bi ponovilo. Veleposlanik se je v četrtek dopoldan srečal tudi s študentkami in študenti. Predstavil je aktualno dogajanje v Čilu in odgovarjal na vprašanja.

27. 09. 2023

Srečanje z bruckami in bruci in Pozdrav brucem

Utrinek z lanskega srečanja z bruckami in bruci Filozofske fakultete
22. 09. 2023

Jezikovna fotoorientacija na Oddelku za prevajalstvo

Ena od kontrolnih točk na Jezikovni fotoorientaciji je bila v tolmaškem laboratoriju na Oddelku za prevajalstvo.
22. 09. 2023

Priznanje za življenjsko delo na področju raziskovanja vzgoje in izobraževanja za prof. dr. Sonjo Pečjak

Prof. dr. Sonja Pečjak