Obisk veleposlanika Republike Čile

V ponedeljek, 21. 2. 2023, so Filozofsko fakulteto obiskali novoimenovani veleposlanik Republike Čile, pristojen za Slovenijo, Nj. Eks. g. Rodrigo Olsen, prvi sekretar g. Renato Gómez in častni konzul Republike Čile v Sloveniji g. Matjaž Medvedšek. Delegacijo je sprejela dekanja, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, spremljale pa so jo predstavnice kateder za španski jezik, književnosti in didaktike Oddelka za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete. Poleg konkretnih kulturno-umetniških in akademskih projektov na področju filma, literature in akademskega sodelovanja, si čilska delegacija želi, da skupaj na Filozofski fakulteti organiziramo dogodek, posvečen obeležitvi petdesete obletnice vojaškega udara v Čilu leta 1973 kot ohranjanje spomina, da se kaj takega nikoli več ne bi ponovilo. Veleposlanik se je v četrtek dopoldan srečal tudi s študentkami in študenti. Predstavil je aktualno dogajanje v Čilu in odgovarjal na vprašanja.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja