Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

V sredo, 22. 5. 2024, je Filozofsko fakulteto obiskal veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris. Po sestanku z dekanjo Filozofske fakultete prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar se je skupaj z drugimi predstavniki veleposlaništva udeležil recitala Prevajanje novogrške literature: o begunstvu in pregonu, ki je potekal v okviru sejma Liber.ac in je bil posvečen maloazijski katastrofi, nizu prelomnih dogodkov v moderni grški zgodovini. Na njem je skupina študentov Oddelka za klasično filologijo pod vodstvom asist. Lare Unuk predstavila prevode novogrških literarnih del, ki tematizirajo te dogoke in so bili objavljeni v tematski številki revije Keria, Studia Latina et Graeca. Ob koncu je Društvo književnih prevajalcev Slovenije Lari Unuk izročilo nagrado Radojke Vrančič za leto 2020 (ko podelitve nagrade ni bilo zaradi pandemičnih razmer).

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.