Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

V ponedeljek, 20. 5. 2024, je Filozofsko fakulteto Univerze v Ljubljani obiskal veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla. Z dekanjo prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar sta se pogovarjala o češko-slovenskih kulturnih odnosih in možnostih nadaljnjega sodelovanja. Srečal se je tudi s predstojnico in predavatelji Oddelka za slavistiko Filozofske fakultete, s katerimi je razpravljal o možnostih promocije češkega jezika, književnosti in kulture v Sloveniji. Nato je veleposlanik in zgodovinar Jiří Kuděla študentom slavistike predstavil kratek zgodovinski pregled češko-nemških odnosov od samega začetka do podpisa Češko-nemške deklaracije leta 1997. Predavanju in kratki razpravi s študenti je sledila razglasitev rezultatov in podelitev nagrade Susanne Roth zmagovalki mednarodnega prevajalskega natečaja, na katerem so na pobudo Oddelka za slavistiko in ob podpori Veleposlaništva Češke republike v Ljubljani letos prvič sodelovali tudi študentje iz Slovenije.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.