Obisk prof. dr. Doris Sava in prof. dr. Marie Sass z Univerze Luciana Blage v Sibiuu, Romunija

Profesorici sta sprejeli prodekanja izr. prof. dr. Irena Samide in dekanja prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar.

V okviru programa Erasmus+ gostujeta na Oddelku za germanistiko, nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete prof. dr. Doris Sava in prof. dr. Maria Sass z Univerze v Sibiuu. Tema njunih predavanj sta romunska nemščina in povojna romunskonemška književnost, na srečanju z dekanjo prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar in prodekanjo izr. prof. dr. Ireno Samide pa je beseda tekla tudi o strukturi visokega šolstva v Romuniji ter izzivih, s katerimi se soočamo pri humanističnih študijih tako v Romuniji kot v Sloveniji.

Začel se je sejem akademske knjige Liber.ac 2024: Poučujem. Prihodnost oblikujem.

Ministrica za kulturo RS dr. Asta Vrečko, rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in podžupan Mestne občine Ljubljana Boštjan Koritnik

Evropska akademija o mladinskem delu

Sodelujoči študenti in mentorji na tretji Evropski akademiji o mladinskem delu

Ddr. Verena Vidrih Perko prejemnica Valvasorjeve nagrade za življenjsko delo