Obisk predstavnikov Veleposlaništva Republike Grčije in prof. dr. Ioanne Sitaridou

V četrtek, 30. 3. 2023, je vodstvo Filozofske fakultete priredilo sprejem za predstavnike Veleposlaništva Republike Grčije v Ljubljani in prof. dr. Ioanno Sitaridou z Univerze v Cambridgeu, ki je tega dne imela na vabilo Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje ter Oddelka za klasično filologijo predavanje o grškem ("romejskem") narečju, ohranjenem na področju Male Azije. Srečanja so se udeležili g. Nikolaos Vagdoutis (generalni konzul), g. Vasileios Koutsikas (ataše) in ga. Elmina Dimitriadi (pripravnica), kot predstavniki Filozofske fakultete pa prodekan izr. prof. dr. Sašo Jerše, izr. prof. dr. Christina Manouilidou z Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje ter prof. dr. Jerneja Kavčič z Oddelka za klasično filologijo. Pred predavanjem prof. Sitaridou je potekala predstavitev knjige Kratka zgodovina Grčije avtorja Richarda Clogga, ki je pred kratkim izšla pri Znanstveni založbi Filozofske fakultete.

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar