Obisk delegacije madžarskega veleposlaništva

V sredo, 7. 12. 2022, je Filozofsko fakulteto obiskala madžarska delegacija v sestavi nj. ekscelenca veleposlanik Madžarske gospod Andor Dávid, konzulka gospa Andrea Földvári-Oláh in direktorica Madžarskega inštiuta ga. Bíborka Molnar. Sestanka so se udeležili dekanja in predstavniki Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje doc. dr. Sašo Živanović, lektor Tamas Kruzslics in tajnica in bibliotekarka Ana Mehle. Pogovarjali so se o možnostih vpeljave študija madžarskega jezika na Filozofski fakulteti v povezavi s prevajanjem in tolmačenjem.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja