Izr. prof. dr. Matija Črešnar prejel priznanje Konservatorskega društva za prispevek pri ohranitvi in prepoznavnosti štajerske železnodobne arheološke krajine

Izr. prof. dr. Matija Črešnar (foto: Miha Tozon)

Slavnostna podelitev Steletove nagrade in priznanj za leto 2022 je potekala v ponedeljek, 5. 6. 2023, v Narodni galeriji v Ljubljani. Med prejemniki priznanja je tudi izr. prof. dr. Matija Črešnar z Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete za prispevek pri ohranitvi in prepoznavnosti štajerske železnodobne arheološke krajine. Kot piše v utemeljitvi, je kot vodilni slovenski partner številnih velikih mednarodnih arheoloških projektov s težiščem raziskav na Štajerskem in Podonavju bistveno pripomogel k strokovnemu in laičnemu prepoznavanju ter raziskovanju tukajšnjih kompleksnih prazgodovinskih arheoloških najdišč in njihove širše okolice (vir: STA).

Iskrene čestitke!

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Nagrada Slovenskega raziskovalnega inštituta za asist. dr. Tino Ivnik

Asist. dr. Tina Ivnik (druga z leve) z drugimi nagrajenkami in nagrajenci (foto: SLORI)

Predavanje Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu

Na Oddelku za zgodovino je predavala Friederika Kind-Kovács (foto: Irena Selišnik).