Izkušnja epidemije: težka življenjska preizkušnja ali priložnost za peko kruha?

Avtor fotografije: Marcus Cola

V obširni etnografski raziskavi, ki je preučevala družbene, politične in ekonomske posledice epidemije Covida – 19 v Sloveniji, so raziskovalke z UL FF in NIJZ ugotovile, da je epidemija poglobila že obstoječe ranljivosti različnih družbenih skupin in ustvarila številne nove.

V kvalitativni raziskavi z naslovom Ocena ranljivosti in vključevanje skupnosti so želeli odkriti, kako so se prebivalci in prebivalke tako urbanega kot ruralnega okolja soočali z epidemijo Covid-19. Oceno ranljivosti so v Sloveniji izvajale tri raziskovalke z Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, sočasno pa je ta raziskava potekala še v drugih evropskih državah - v Franciji, Nemčiji, Italiji in na Malti.

Izsledki raziskave so podrobneje predstavljeni na naslednji povezavi.

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar