Izkušnja epidemije: težka življenjska preizkušnja ali priložnost za peko kruha?

Avtor fotografije: Marcus Cola

Avtor fotografije: Marcus Cola

V obširni etnografski raziskavi, ki je preučevala družbene, politične in ekonomske posledice epidemije Covida – 19 v Sloveniji, so raziskovalke z UL FF in NIJZ ugotovile, da je epidemija poglobila že obstoječe ranljivosti različnih družbenih skupin in ustvarila številne nove.



V kvalitativni raziskavi z naslovom Ocena ranljivosti in vključevanje skupnosti so želeli odkriti, kako so se prebivalci in prebivalke tako urbanega kot ruralnega okolja soočali z epidemijo Covid-19. Oceno ranljivosti so v Sloveniji izvajale tri raziskovalke z Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, sočasno pa je ta raziskava potekala še v drugih evropskih državah - v Franciji, Nemčiji, Italiji in na Malti.



Izsledki raziskave so podrobneje predstavljeni na naslednji povezavi.

Zadnje novice

Odprtje razstave Slikarski spomini geografa

Eno od del prof. dr. Andreja Černeta

Grad Rajhenburg – izzivi prenove, oživljanja in življenja grajskih stavb

Ogled romanske kapele gradu Rajhenburg. O rekonstrukciji romanske apside govori restavrator Jože Drešar (foto: Renata Novak Klemenčič)

EUTOPIA: Slovenska akademska diplomacija na CY Cergyjski univerzi v Parizu navdušila s predstavitvami kulturne dediščine

Raziskovalnih dnevov kulturne dediščine so se udeležili prof. dr. Mojca Ramšak, izr. prof. dr. Matija Črešnar in prof. dr. Sonja Ifko.