Izkušnja epidemije: težka življenjska preizkušnja ali priložnost za peko kruha?

Avtor fotografije: Marcus Cola

V obširni etnografski raziskavi, ki je preučevala družbene, politične in ekonomske posledice epidemije Covida – 19 v Sloveniji, so raziskovalke z UL FF in NIJZ ugotovile, da je epidemija poglobila že obstoječe ranljivosti različnih družbenih skupin in ustvarila številne nove.

V kvalitativni raziskavi z naslovom Ocena ranljivosti in vključevanje skupnosti so želeli odkriti, kako so se prebivalci in prebivalke tako urbanega kot ruralnega okolja soočali z epidemijo Covid-19. Oceno ranljivosti so v Sloveniji izvajale tri raziskovalke z Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, sočasno pa je ta raziskava potekala še v drugih evropskih državah - v Franciji, Nemčiji, Italiji in na Malti.

Izsledki raziskave so podrobneje predstavljeni na naslednji povezavi.

Projekt: “Dokumentiranje koptske meniške dediščine”

Matjaž Kačičnik 2018 © Endangered Hermitages Project = Documenting Coptic Monastic Heritage Project

Prof. dr. Dean Komel - intervju za Ars humano

Prof. dr. Dean Komel (foto: Igor Modic, Delo)

Portugalski jezik je ocean jezikov! / Língua portuguesa é um oceano de línguas!

5. maj je mednarodni dan portugalskega jezika in luzofonske kulture.