Dvanajsto srečanje diplomantov in diplomantk (generaciji 2019/20 in 2020/21)

V ponedeljek, 30. maja 2022 smo ponovno in po dlje časa organizirali srečanje z diplomanti in diplomantkami, ki je potekalo v živo, česar smo bili izjemno veseli. Na ta dogodek smo posebej povabili vse, ki so na našem oddelku zaključili svoj študij z diplomsko ali magistrsko nalogo v študijskih letih 2019/2020 oziroma 2020/2021, ko zaradi razmer srečevanj v živo skorajda ni bilo.

Potekal je kratek uradni program:

• nagovor namestnika predstojnice oddelka, izr. prof. dr. Petra Simoniča;
  • nagovor vodje Kluba diplomantov etnologije, izr. prof. dr. Mateje Habinc;
  • povabilo v Klub diplomantov etnologije in predstavitev mentorskega sistema v okviru Alumni UL, s strani sam. strok. delavke Mojce Bele;
  • predstavitev karierne poti diplomantke Saše Roškar, konservatorke iz ZVKDS Kranj;
  • predstavitev karierne poti Anje Cizel, mlade raziskovalke na ZRC SAZU, GNI;
  • druženje.

Konferenca o pisanju in objavljanju v sodobnem zgodovinopisju

Utrinek z delavnice

Nacionalistična večjezičnost: Mnogotere jezikovne lojalnosti in nacionalna pripadnost v Vzhodni in Srednji Evropi ter na Balkanu