Doc. dr. Irena Selišnik na mednarodni znanstveni konferenci Politična socializacija v vzhodni Srednji Evropi

Mednarodno konferenco je organiziral Inštitut za zgodovino Slovaške akademije znanosti v Bratislavi.

Doc. dr. Irena Selišnik se je med 19. in 20. oktobrom udeležila mednarodne znanstvene konference z naslovom Politična socializacija v vzhodni Srednji Evropi. Organiziral jo je Inštitut za zgodovino Slovaške akademije znanosti v Bratislavi. Udeleženci in udeleženke so se ukvarjali z vprašanji demokratizacije, množičnega vstopa v politiko in javnimi politikami v 19. in 20. stoletju.

Predstavitev knjige (Internatite. Neslišani glas iz fašističnih taborišč (1940–43) v Trstu in Ljubljani

Predstavitev v Ljubljani (foto: U. S.)

Gostovanje prodekanje Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju

Prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi je gostovala na Oddelku za zgodovino.