Udeleženke in udeleženci konference

Od 18. do 20. maja 2023 je v Rimskih termah potekala že 3. mednarodna konferenca Slovenskega društva učiteljev tujega strokovnega jezika (SDUTSJ) Tuji jeziki stroke: Priložnosti in izzivi poučevanja in raziskovanja, ki se je je udeležilo več kot 120 udeleženk in udeležencev iz 25 držav. Predstavili so 69 prispevkov v angleškem, nemškem, italijanskem, francoskem ali slovenskem jeziku. Na bogati razstavi publikacij s področja tujih jezikov stroke so sodelovali udeleženci in udeleženke, ki so predstavili svoje učbenike, monografije in slovarje.

Plenarna predavanja so izvedli priznani strokovnjaki in strokovnjakinji, prof. dr. Jan Engberg (Danska), prof. Peter Franklin (Nemčija), izr. prof. dr. Ana Bocanegra-Valle (Španija), prof. dr. Stefania Maci (Italija) in prof. dr. Ken Hyland (Anglija), ki beleži na Google Scholarju skoraj 80.000 citatov in se je leta 2022 na Stanford/Elsevierjevi lestvici 2% najvplivnejših raziskovalcev na svetu uvrstil na prvo mesto na področju jezikoslovja.

S Filozofske fakultete so na konferenci sodelovale lekt. mag. Andreja Drašler kot vodja organizacijskega odbora in članica programskega odbora ter doc. dr. Darja Mertelj in doc. dr. Saša Podgoršek kot članici programskega in organizacijskega odbora. Izvedbo konference je podprla tudi Filozofska fakulteta, za kar se ji SDUTSJ zahvaljuje.

Začel se je sejem akademske knjige Liber.ac 2024: Poučujem. Prihodnost oblikujem.

Ministrica za kulturo RS dr. Asta Vrečko, rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in podžupan Mestne občine Ljubljana Boštjan Koritnik

Evropska akademija o mladinskem delu

Sodelujoči študenti in mentorji na tretji Evropski akademiji o mladinskem delu

Ddr. Verena Vidrih Perko prejemnica Valvasorjeve nagrade za življenjsko delo