Okrogla miza Kulturna dediščina iz perspektive spola

V sklopu Dnevov enakosti spolov FF vabljeni na okroglo mizo, ki bo 17. 4. 2023 ob 11.20 (predavalnica P2, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta, Zavetiška 5)

Sodelujejo: Mateja Habinc, Jasmina Jerant, Urška Jež, Nina Perger, Tanja Petrović, Urška Repar

Moderatorki: Urša Valič in Alenka Bartulović

Na okrogli mizi bodo skupaj z gostjami razpravljale o pomenu razumevanja kulturne dediščine iz perspektive spola. Pogovor se bo osredinil na dojemanje kulturne dediščine skozi antropologijo spola, feminizma, LGBTQ+ teorij, prav tako pa bodo skupaj poskušali odgovoriti na nekatera pereča vprašanja, ki zadevajo razmerje med (izumljenimi) tradicijami in spolno enakopravnostjo. Ob tem bodo poudarili tudi kompleksnost drugih odnosov moči v družbi, ki zaznamujejo naše razumevanje, vrednotenje in prezentacijo dediščine. Zanimal jih bo tudi odnos do dediščine spolne enakopravnosti in vprašanja povezana z raziskovanjem in interpretacijo dediščine in zapuščine s posebnim ozirom na spol.

19. 10. 2020

03. 09. 2020