Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete podpira študentsko akcijo - samoorganizirano študentsko menzo.

Hrana je draga, vedno dražje pa so tudi študentske sanje o študiju. Kot ste verjetno opazile in opazili, se je maksimalna vrednost doplačila za študentski bon zavihtela čez plačilo 1 študentske delovne ure. Ker si študentke in študentje zaslužimo boljšo in bolj zdravo hrano, bomo v prihajajočem tednu začeli s prvo študentsko akcijo, s katero bomo pozivali k ureditvi študentske prehrane in uvajanju študentskih menz. Prva samoiniciativna študentska menza bo potekala na naši fakulteti, ki ostro nasprotuje vedno večji študentski bedi. Družili se bomo in na situacijo opozarjali v sredo, 18. januarja, med 12.00  in 16.00, pred K17, ko bomo simbolno delili brezplačne zdrave obroke. Vabimo vas, da nas v tem času pridete podpret pri naših zahtevah po boljši sedanjosti in prihodnosti.

Lepo vas pozdravljam,

Živa Gornik