Vljudno vabljeni na predavanje z naslovom Kako izdelati navodila za ravnanje z raziskovalnimi podatki v raziskovalni organizaciji?, ki bo potekalo v četrtek, 18. marca 2021, ob 10.00 uri prek Zooma.

V predavanju bo dr. Janez Štebe, predstojnik Arhiva družboslovnih podatkov, podatkovne infrastrukturne raziskovalne enote na Inštitutu za družbene vede Fakultete za družbene vede (FDV) Univerze v Ljubljani ter nacionalne področne enote za evropski konzorcij CESSDA, predstavil okvirna navodila raziskovalcem in raziskovalkam pri ravnanju z raziskovalnimi podatki. Predstavljen bo primer, kako je na pobudo vodstva FDV delovna skupina, v kateri so sodelovali različni deležniki, izdelala tovrstna navodila, njihove osnovne elemente ter nekatera vprašanja in dileme, ki so se pojavila v razpravah ob sprejemanju navodil.

Prijavite se lahko na tej povezavi. Povezavo boste prejeli zjutraj, na dan predstavitve.