Gostujoče predavanje dr. Annette Klosa-Kückelhaus (Institut za nemški jezik, Mannheim)

Na Oddelku za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete bo v okviru Leta jezikov gostovala germanistka dr. Annette Klosa-Kückelhaus z Instituta za nemški jezik v Mannheimu, ki predstavlja enega vodilnih leksikografskih centrov v Nemčiji. Dr. Annette Klosa-Kückelhaus je na Institutu za nemški jezik, kjer tudi skrbijo in izgrajujejo največji elektronski korpus za nemški jezik Deutsches Referenzkorpus, vodja odseka za leksikografijo in dokumentiranje jezika (Lexikographie und Sprachdokumentation). Vodila je številne leksikografske projekte (elexiko, Neuer Wortschatz, Wortschatz in der Interaktion) ter je predsednica Evropskega združenja za leksikografijo EURALEX.

Predavanje bo izvedla v torek, 7. 3. 2023, ob 14.40 (predavalnica 030): Kako nastane spletni slovar? Od načrtovanja do objave / (Wie entsteht ein Internetwörterbuch? – Von der Planung bis zur Publikation). Predavanju bo sledil seminar, namenjen pisanju slovarskih gesel.

Predavanje bo potekalo v nemškem jeziku. Vljudno vabljeni!