FF govorí v letu jezikov: Analiza besedil v forenzičnih preiskavah

Vabljeni na predavanje Analiza besedil v forenzičnih preiskavah, ki ga bo v sklopu cikla FF govorí v letu jezikov izvedla doc. dr. Ana Zwitter Vitez, Oddelek za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete. Predavanje bo v četrtek, 2. 3. 2023, ob 18. uri (pred. 2).

V sodnih postopkih se pogosto izkaže, da jezik ni le sredstvo za sporazumevanje, ampak tudi sredstvo, s katerim ljudje zavestno ali nezavedno povzročamo različne nesporazume. Na sodiščih se pojavljajo pogodbe, oporoke ali poslovilna pisma dvomljivega izvora, v javnosti pa odmevajo primeri plagiatorstva in grozilnih pisem. V takšnih primerih je mogoče uporabiti analitične postopke, ki omogočajo ugotavljanje avtorstva in profiliranje avtorjev besedil. V predavanju bodo predstavljene metode, potenciali in omejitve raziskav s področja forenzične analize besedil.

19. 10. 2020

03. 09. 2020