Dogodek ob romunskem praznovanju pomladi

Romunski lektorat na Oddelku za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete vabi na praznovanje pomladi, ki ga v Romuniji obeležujejo 1. marca z običajem Mărțișor. Ob tej priložnosti v torek, 1. marca 2022, ob 19. uri vabijo na spletno predavanje izr. prof. dr. Ioane-Ruxandre Fruntelată, profesorice na Filozofski fakulteti Univerze v Bukarešti in glavne raziskovalke na Inštitutu za etnografijo in folkloro „Constantin Brăiloiu” romunske akademije znanosti in umetnosti, z naslovom Mărțișor (navade in običaji, povezani s prvim marcem v Romuniji) – odkrivanje nesnovne kulturne dediščine / Mărţişor (Cultural practices associated to the first of March in Romania) – discovering intangible cultural heritage. Predavanje v angleščini bo potekalo na tej povezavi.

Po konferenci vabijo na ogled filma Inimi cicatrizate (Ranjena srca) – Radu Jude (v pred. 13 na Filozofski fakulteti).

Vabilo